Strona główna

Dzień Żołnierzy Wyklętych

„NARODOWY  DZIEŃ ŻOŁNIERZY  WYKLĘTYC ” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, żołnierzy podziemia niepodległościowego, walczącego o suwerenność Polski, którzy przez lata skazani byli na zapomnienie. Święto jest wyrazem hołdu za świadectwo ich męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji.
W ostatnich latach ich bohaterska i tragiczna zarazem historia staje się przedmiotem zainteresowania młodego pokolenia. Upowszechnianie ideałów i postaw Żołnierzy Wyklętych, przywracanie pamięci zapomnianych bohaterów oraz inicjowanie działań podnoszących świadomość historyczną, to główne cele działalności społecznej Komitetu „PATRIOTYCZNA  SŁAWA”. W dniu 25 lutego 2017 roku Komitet Patriotyczna Sława zaprasza wszystkich na Mszę Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych do Kościoła  pw. Świętego Michała Archanioła o godz. 18.00.
W uroczystości weźmie udział grupa rekonstrukcyjna z głogowskiego Stowarzyszenia „Patriotyczny Głogów”.
W ramach uroczystości, koncert oraz oprawę muzyczną Mszy Świętej  przygotowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego we Wschowie.
Program koncertu
Dyrektor szkoły
Krystyna Turowska

Spotkanie nauczycieli

W czwartek 16 lutego 2017 o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie w sprawie podręczników: p. Mirosława Kamińska, p. Dorota Lasyk, p. Bożena Holewczyńska, dyrektor Krystyna Turowska.

Piszą o nas...

W niemieckich mediach ukazał się artykuł o naszych występach noworocznych. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z jego treścią - zobacz

Ferie zimowe

Ferie zimowe: 30 stycznia - 12 lutego 2017 r.
W tym czasie szkoła będzie czynna w godz. 10.00 - 14.00

Przesłuchania półroczne - termin dodatkowy

Uczniowie, którzy z powodu choroby nie przystąpili do przesłuchań półrocznych w wyznaczonym terminie, wykonają swoje programy na przesłuchaniu w poniedziałek 20 lutego 2017 r.

Terminy popisów

17.01 (wtorek)            godz. 16.00 - klasa perkusji p. Wojciecha Kowalczyka
                                    godz. 18.00 - klasa wiolonczeli p. Roberta Wojnowskiego
20.01 (piątek)             godz. 16.00 - klasa trąbki p. Artura Erenfelda
                                    godz. 17.00 - klasa fortepianu p. Anny Muszkiety-Sieroty
23.01 (poniedziałek) godz. 16.30 - klasa harfy p. Dominiki Górniok
                                    godz. 17.30 - klasa gitary p. Rafała Ratajczaka
24.01 (wtorek)            godz. 17.30 - klasa klarnetu, saksofonu p. Pawła Majdanika
                                                            klasa fortepianu p. Marty Sadowskiej
25.01 (środa)             godz. 16.00 - klasa puzonu p. Romana Bety
                                    godz. 18.15 - fortepian dodatkowy p. Andrzeja Słowikowskiego
26.01 (czwartek)       godz.            - klasa skrzypiec p. Anny Majdanik
27.01 (piątek)             godz. 16.30 - klasa gitary p. Rafała Gubańskiego
                                                           klasa skrzypiec p. Barbary Zacharzewskiej